Co to jest Olivabio?

Sample ImageOlivabio jest oliwą wytwarzaną przez firmę rodzinną, samodzielną z ambicjami nowatorskimi, oddaną trosce o środowisko. Gaje oliwne w Kolymvari uprawiane są teraz przez kolejne pokolenie. Wszystkie etapy wytworzenia oliwy począwszy od uprawy ekologicznego gaju poprzez zbiór oliwek, tłoczenie, butelkowanie, przechowywanie, transport oraz dystrybucję przeprowadzane są z naszym osobistym udziałem i kontrolą.Oliwa z oliwek - ekologiczna, certyfikowana, wytłaczana żarnami kamiennymi

Sample Image

Olivabio pozyskiwana dzięki tradycyjnej metodzie - w której specjalizuje się nasza firma - polegającej na rozdrabnianiu oliwek kamiennymi żarnami i wytłaczaniu na zimno za pomocą mat charakteryzuje się pierwszorzędną jakością, na którą składają się: wyjątkowa czystość, niezrównany smak, bogactwo składników oraz wyjątkowe właściwości odżywcze i zdrowotne.
Jedna plantacja

Olivabio jest oliwą z jednej plantacji - wyłącznie z gajów oliwnych Kolymvari . Nie jest mieszanką, w przeciwieństwie do przemysłowych oliw produkowanych i sprzedawanych masowo. Gaje Kalyves położone są niedaleko Morza Śródziemnego, w północno - zachodniej części Krety. Okolice  Kolymvari zostały uznane za teren P.D.O. (Protected Designation of Origin - Chroniony Tytuł Pochodzenia). Należą również do rejonu mającego prawo do określenia P.G.I. (Produkt o Gwarantowanej Lokalizacji Uprawy).

Sample Image
Oliwa z oliwek - ekologiczna, certyfikowana, wytłaczana żarnami kamiennymi.   

Plantacja Olivabio uprawia wyłącznie odmianę Koroneiki, która szczególnie nadaje się do nadmorskiej, żyznej gleby i niezwykle sprzyjających warunków klimatycznych regionu. Oliwki są zbierane ręcznie a oliwa Olivabio jest niefiltrowana.

Każda butelka jest ręcznie numerowana, osobiście sprawdzana i ręcznie pakowana do specjalnie zaprojektowanych pudeł kartonowych o podwójnych ściankach.


Ekologiczna (organiczna, biologiczna)

Nasze gaje oliwne w  Kolymvari uprawiane są organicznie, bez używania nawozów sztucznych, syntetycznych pestycydów i chemicznych oprysków owadobójczych zgodnie z wymogami Unii Europejskiej EU 2092/91.

Sample ImageSample ImageSample Image
Rys. Pułapki do kontroli populacji największego wroga oliwek - muszek Dacos - stosowane w rolnictwie ekologicznym.

Jakość oliwy z oliwek Olivabio jest kontrolowana i certyfikowana przez akredytowaną instytucję certyfikującą dla produktów ekologicznych - DIO (Certification and Inspection Organisation of Organic Products) będącą pełnoprawnym członkiem IFOAM (International Federation of Organic Agricultural Movements).


Certyfikowana

1. Rozdrabniana kamiennymi żarnami i wytłaczana na zimno matami oliwa jest pierwszorzędnej jakości, ponieważ zachowuje nie tylko wszystkie wrażliwe właściwości aromatyczne, ale również antyutleniacze (polifenole i witaminę E) i inne cenne składniki, które są niszczone przez współczesne metody wytłaczania wysokoobrotowymi maszynami i podwyższoną temperaturę.

Sample ImageOlivabio jest jedną z nielicznych oliw z oliwek na rynku światowym, posiadającą certyfikaty poświadczające, że jest faktycznie rozdrabniana kamiennymi żarnami i wytłaczana na zimno matami.

Olivabio jest produkowana we współpracy z renomowanym Śródziemnomorskim Instytutem Agronomiczym w Chanii (MAICh), który ustanawia rygorystyczne standardy certyfikowania tej tradycyjnej metody pozyskiwania oliwy. Instytut kontrolując na miejscu proces wytłaczania kamiennymi żarnami tej markowej oliwy gwarantuje, że Olivabio zachowuje te standardy.

2. Certyfikat potwierdzający brak obecności pestycydów i insektycydów w Olivabio - tzn. nawet śladowych ich ilości.

Przeczytaj także:

 
nieruchomości na krecie Łóżka, stelaże siatkowe
X Zamknij