Biolea - 500 ml

Biolea - 500 ml
Biolea - 500 ml
Producent: Biolea
Biolea to ekologiczna, extra virgin, markowa oliwa z oliwek z Krety, certyfikowana na wytłaczanie kamiennymi żarnami na zimno. Biolea pochodzi z jednego gaju, z oliwek odmiany koroneiki, nie jest mieszaniną oliw.
Cena: 60,00 zł

BIO OLIWA KORNEIKI TŁOCZONA ZA POMOCĄ KAMIENI 500ml 

Oliwki Korneiki zebrane w gajach oliwnych w Astrika tłoczone na zimno za pomocą kamieni.

BEZ FILTROWANIA

Oliwa Biolea nie jest filtrowana. Oliwę z oliwek butelkujemy po tym, jak w sposób naturalny osiądzie w specjalnych zbiornikach. Małe cząstki owoców, które mogą zmętnić oliwę (nie jest przezroczysta)  są naturalną częścią oliwy i mogą osiąść na dnie butelki.

Każda ciemna butelka o pojemności 500ml jest ręcznie numerowana i sprawdzana.

BIOLEA jest prywatną rodzinną firmą założoną w styczniu 1997 roku, zlokalizowaną w Astrikas (Kolymbari), w prefekturze Chania, w północno-zachodniej części Krety.

 

BIOLEA uprawia własne sady oliwne, produkuje i standaryzuje jedyną w swoim rodzaju oliwę z oliwek extra virgin tłoczoną na zimno za pomocą certyfikowanych kamieni  stosując tradycyjny sposób ekstrakcji: kamienie młyńskie i tłoczenie prasami naciskowymi. Działalność Firmy oparta jest na wzajemnym zaufaniu, innowacyjności i ochronie środowiska.

Klientami BIOLEA są osoby, które wysoko sobie cenią  zdrowe pożywienie, oraz wysokie poczucie wartości produktu. Taki konsument jest świadomy znaczenia ochrony środowiska i docenia zbiorową odpowiedzialność za naszą Planetę. Aby osiągnąć swoje zamierzenia Biolea uczestniczy we wszystkich etapach planowania i wprowadzania recyklingu, zagospodarowania odpadów oraz w badaniach możliwości wytwarzania z nich energii.

Biolea jest jedynym producentem oliwy z oliwek w Grecji posiadającym środowiskowy certyficat ISO 140001.

 

JEDYNA W SWOIM RODZAJU

Ta oliwa nie jest anonimowym asortymentem oliwy z oliwek, który zawiera mieszaninę wywodzącą swą nazwę jedynie od nazwy handlowej.

Oliwy z określonych miejsc - tak jak wina - są rzeczywistymi przedstawicielami ich pochodzenia, ich "matecznika",  odzwierciedlając wyjątkowość i charakter specyfiki regionów, w których są uprawiane.

 

JEDYNA W SWOIM RODZAJU RÓŻNORODNOŚĆ

Identyfikacja różnorodności drzewa oliwnego stała się bardzo ważna ze względu na wysoką jakość oliwy z oliwek. Gaje oliwne Biolea to odmiana "Koroneiki", która jest uważana za najodpowiedniejszą dla warunków   klimatycznych panujących na Krecie takich jak: wysokość nad poziomem morza, nasłonecznienie, nawodnienie I wielu innych.  To bardzo ważne aspekty  ponieważ wpływają  na smak oliwy, profil organoleptyczny i złożoność charakterystycznych jej cech.

 

KAMIENIE DO TŁOCZENIA I TŁOCZENIE NA ZIMNO

Przez ostatnie 20 lat cały świat zwracał uwagę na oliwę z oliwek ze względu na jej wartości zdrowotne. Badania naukowe wykazały, że stare sposoby były najlepszymi  przy produkcji oliwy z oliwek .

Tradycyjne metody nie wymagały dodawania wody przy produkcji oliwy, więc rozpuszczalne w wodzie antyoksydanty i witaminy pozostawały nienaruszone w oliwie tłoczonej za pomocą kamieni.

Bolea jest jedynym producentem w Grecji i jednym z kilku tłoczących oliwę za pomocą kamieni  na zimno zgodnie z przepisami zalecanymi przez normy dla rynku oliwy z oliwek. (EC) Nr 1019/2002 z 13 czerwca 2002 roku.

 

JAŁOWA UPRAWA

W Biolea ufamy w stosowanie praktyk uprawiania przekazywanych nam przez pokolenia. Chociaż nasze drzewa oliwne produkują mniej bez sztucznego nawadniania, to rodzaj oliwy z oliwek produkowanej tym sposobem (tak samo, jak wina) nabiera subtelnego bogactwa i złożoności, która jest charakterystyczna dla naszego miejscowego mikroklimatu. My chronimy naszą cenną wodę i równocześnie chronimy nasz krajobraz przed wprowadzeniem tysięcy metrów  rur z PVC do nawadniania.

 

ORGANIKA

Praktyki upraw Biolea , jak również wytwórnia oliwy i zakład do butelkowania są przeznaczone jedynie do produkcji oliwy z certyfikatem BIO. Jesteśmy kontrolowani i certyfikowani przez agencję wydającą certyfikaty na produkty organiczne - BIO HELLAS. W Biolea jesteśmy przekonani, że sama organiczna certyfikacja niekoniecznie gwarantuje jakość. Jednak wysoka jakość nie może być brana pod uwagę bez uzyskania certyfikatu organicznego.

PAKOWANIE

Biolea jest pakowana wyłącznie na miejscu. Każda ciemna szklana butelka jest numerowana ręcznie, sprawdzana I pakowana.

 

"""

 

 
nieruchomości na krecie Łóżka, stelaże siatkowe
X Zamknij